FMCG

Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG), 1992 yılından bu yana hizmet verdiğimiz ve tecrübemizin en yüksek olduğu sektörlerden biridir. FMCG, mobil bilişim çözümlerine en çok gereksinim duyulan sektörlerin başında gelmektedir. Çünkü “hız” ve “doğru veri” bu sektör için vazgeçilmezdir. Adından da anlaşılabileceği gibi hızlı tüketim ürünleri sektörü çok çeşitli ürünlerin pazara çok hızlı sürülüp dağıtıldığı, piyasa koşullarının hızla değiştiği ve rekabet koşullarının etkilerinin fazlasıyla hissedildiği sektördür.

Çoklu Kanal Satış Yönetimi EnRoute çözümümüz bugün Türkiye ve dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri firmalarının kullandığı, sektörün en bilinen satış ve lojistik otomasyon sistemidir. Nestlé, Efes, Mondelez, Dr.Oetker, Reckitt Benckiser, Johnson&Johnson, Johnson Wax, L’oreal, Evyap gibi dünya devi birçok FMCG şirketi EnRoute çözümümüzü kullanmaktadır.

Aynı şekilde ürün sirkülasyonunun yüksek olduğu, stoklama maliyetlerinin tavan yapabildiği bu sektörde Depo ve Üretim Yönetimi  StokBar da Philip Morris, Opet, JTI, L’oreal gibi kendi alanının en büyük firmalarında başarı ile kullanılmaktadır.

Sahadan Veri Toplama ve Mobil Ekip Yönetimi Quest  ise yine sektörün devleri Ülker, Nestlé, Reckitt Benckiser, Vileda gibi şirketler kullanılmakta ve sahadaki iş faaliyetlerini (örneğin büyük süpermarketlerdeki saha temsilcilerinin tanzim teşhir aktivitelerini ya da saha şeflerinin kontrol faaliyetlerini) Quest ile izliyorlar.

Elektrik-Elektronik

Univera olarak Türkiye ve EEMEA (Doğu Avrupa, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ve Afrika) bölgesindeki birçok büyük elektronik firmasına hizmet veriyoruz. Örneğin Samsung AVM’lerde yer alan satış noktalarında  satış otomasyonu çözümlerimizi kullanırken Philips distribütörleri tüm satış dağıtım faaliyetlerini EnRoute ile gerçekleştirmektedir. Yine dünyanın önemli beyaz eşya üreticilerinden İtalyan Ariston-Indesit markası saha araştırma projelerinde, Sahadan Veri Toplama ve Mobil Ekip Yönetimi Quest  çözümümüzü kullanıyor. Türkiye’nin elektronik devi Vestel ise  birçok farklı alanda projeler gerçekleştirdiğimiz en eski müşterilerimizden  biridir.

İnşaat/Yapı Malzemeleri

Türkiye’de büyüme potansiyeli en yüksek sektörlerden biri olan inşaat alanında teknolojiyi iş süreçlerine entegre ediyoruz. İnşaat sektöründe her geçen gün yenilikler ortaya çıkıyor ve biz de sektördeki müşterilerimizin bu yeniliklere adapte olmalarını kolaylaştırıyoruz.

İnşaat ve yapı sektöründe Berk İnşaat, İkon Yapı gibi taahhüt firmaları Sahadan Veri Toplama ve Mobil Ekip Yönetimi Quest ile saha servis işlerini planlayıp izlemektedirler. İnşaat sektörünün yapı malzemeleri kısmında ise Marshall, Dyo, 3M gibi nalburiye üretimi ve dağıtımı yapan şirketler satış teşkilatlarını ve dağıtım kanallarını yine Çoklu Kanal Satış Yönetimi EnRoute ve Depo ve Üretim Yönetimi  StokBar yazılımlarımızı kullanarak izlemekte ve yönetmektedirler. Eczacıbaşı çatısı altında hizmet veren Intema satış kanallarının kontrolünü EnRoute çözümümüz ile sağlıyor. 

Çimentaş, Batıçim, Tureks, Akg Gazbeton, Çimstone, Weber Markem gibi birçok inşaat malzemesi üreticisine donanım veya yazılım projelerinde hizmet sunuyoruz.

Perakende

Perakendenin anlamı son yıllarda büyük değişim gösterdi. Müşterilerin perakendeden beklentileri eski anlamında değil. Rekabetin çok yüksek olduğu perakende sektöründe ise müşteriye değer sunamayan perakendelerin pazarda uzun vadede başarı olmaları imkansızlaşıyor.

Perakende sektöründe bir çok büyük marka da Panorama çözümlerini kullanarak rekabet avantajı kazanıyorlar.

Samsung AVM’lerdeki mağazalarında Çoklu Kanal Satış Yönetimi EnRoute’a bağlı pos satış otomasyon çözümünü kullanmaktadır. Aynı sistem bayilerin lojistik hareketlerini, ürün taleplerinin yönetilmesini ve mağaza bazlı optimum stok miktarları kontrollerini de gerçekleştiriyor. Yine sektörün önemli oyuncuları Pehlivanoğlu ve Electroworld gibi markalar depo ve satış otomasyonu çözümlerinde Univera’nın bilgi birikimine güvenmekteler.

Otomotiv

Dünya ekonomisinin yaklaşık %5’ini oluşturan otomotiv sektörü Türkiye’de de büyüme grafiğine sahip. Dünyadaki otomotiv üreticisi ülkelere kıyasla Türkiye’nin farklı açılardan rekabet avantajı bulunuyor. Univera olarak biz de otomotiv sektöründeki müşterilerimize sunduğumuz hizmetler ile pazardaki konumlarını güçlendirmelerinde destek oluyoruz.

Türkiye’nin lastik sektöründe lider markası Brisa, depolarını ve bayi ağını Panorama ile yönetiyor.Geniş üretim hacmi ve satış ağını yönetmek için daha önce farklı çözümler kullanan Brisa, depo ve satış kanallarının ihtiyaçlarını karşılayan tek ve uyarlanabilir çözüm olan Panorama’yı kullanıyor. Tek bir platform üzerinden tüm verilerine hakim olabilen Brisa üretim ve satış ağı iş süreçlerindeki verimliliğini arttırdı. Otomotiv sektörünün liderlerinden BMC satış noktalarının kontrolünü EnRoute Çoklu Kanal Satış Yönetimi çözümümüz ile gerçekleştiriyor. Farklı satış kanallarının yönetimini EnRoute ile sağlayarak BMC verimli ve hızlı satış süreçlerine sahip. Saha verilerini ve mobil ekiplerinin yönetiminde de Quest tercih eden BMC gerçek zamanlı ve doğru veri analizleri ile verimliliğini arttırıyor.

50 yılı aşkın süredir sektörde faaliyetlerine devam eden Anadolu Motor Panorama ile birden fazla iş sürecinin kontrolünü sağlıyor. Satış ve servis süreçlerinin yanı sıra depo ve saha süreçleri gibi farklı gereksinimleri olan alanları da Panorama Dünyası ile yöneterek, sektörün liderlerinden olmaya devam ediyor.

Telekomünikasyon

Gelişen teknoloji ile birçok firma için zorunlu kılınan değişimlerden en çok etkilenen alanlardan biri de telekomünikasyon sektörüdür. Yerinde Ar-Ge merkezimiz sayesinde değişen koşullara hızlı ayak uydurabilen çözümlerimizi ile bugün telekomünikasyon sektöründe lider firmalara hizmet sunmaktayız. Mobil uygulama ihtiyacının giderek geliştiği günümüzde özellikle geniş dağıtım ağına sahip teknoloji firmaları mobil satış dağıtım, depo yönetimi ve sahadan veri toplama konularında mobil iş uygulamalarına ihtiyaç duymaktadırlar. Univera olarak çözümlerimiz teknoloji sektöründe de firmaların iş süreçlerinin daha hızlı ve etkili olmasını sağlıyor.

Teknoloji sektörünün büyük oyuncularından Vodafone da tüm bayi satış-dağıtım ve lojistik ve AVM’lerdeki satış noktaları yönetimini EnRoute Çoklu Kanal Satış Yönetimi çözümümüz ile gerçekleştiriyor. Telekomünikasyon sektörünün liderlerinden biri olan Türk Telekom da satış kanallarının kontrolünde EnRoute çözümümüzü tercih ediyor.

Lojistik

Univera olarak barkod ve OT/VT sistemlerinde 20 yıllık deneyimimiz bulunmaktadır. Bugüne kadar Türkiye’nin birçok dev lojistik firması ile donanım tedariği de içeren başarılı projelere imza attık. Bunların arasında Ekol Lojistik, Reysaş, Nemport, Ful Lojistik gibi Türkiye’nin en gözde lojistik ve taşımacılık şirketleri bulunmaktadır. Ulaşım sektöründe ise Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden Atlasjet ile el terminalleri ile bakım ve lojistik işlerini planladık. Yine ulaşım sektörünün dev ismi Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmeleri de bagaj tanıma ve kargo ayrım işlemlerinde etiketleme çözümlerimizi kullanmaktadır. Ülkemizin bir diğer başarılı havayolu şirketlerinden Sunexpress’in etiketleme operasyonlarında beraber çalışmaktayız.

Üretim

Teknolojinin ilerlemesi ve Endüstri 4.0 yaklaşımının başlangıcı üretim tesislerinde yeni bir dönemin doğmasını sağladı. Üretimde yaşanan köklü değişikliklerin ana sebebi olarak dijitalleşen sistemler karşımıza çıkıyor. Müşteri memnuniyetinin sağlanmasında en önemli unsurlardan olan kalite, üretim aşaması ile başlıyor. Üretim süreçlerini dijital ortamda kontrol edebilen şirketler zaman ve maliyet anlamında tasarruf sağlarken zorlu pazar koşullarında rekabet avantajı kazanıyor. Üretim koşullarında gelişen teknolojik yapıları ve olası ihtiyaçları Univera olarak takip ediyor ve çözümlerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt verebiliyoruz. Sektör bağımsız çalışan çözümlerimiz ile diğer tüm sektörler gibi üretim konusunda hizmet veren şirketlerin de dijitalleşmesini sağlıyoruz.

Sektörünün en deneyimlilerinden olan Anadolu Motor birçok iş sürecinin yönetiminde Panorama Dünyasına güveniyor. Anadolu Motor, uçtan uca çözüm sunan Panorama Ürün Ailesi  ile farklı iş süreçlerini dijital ortamda yönetiyor. Depoda başlayan süreci, satış, saha operasyonları, iş ortaklarının yönetimi gibi ürünün müşteriye ulaştığı noktaya kadar Panorama ile yönetiyor.