Univera Logo

Sırma Su İhtiyaçlarına Panorama ile Çözüm Buldu...

1991 yılında maden suyu, 2002 yılında ise doğal kaynak suyu ile faaliyete başlayan Sırma, bugün Türkiye’nin önde gelen su ve maden suyu firmaları arasında yer alıyor. Hız kesmeden büyüyen Sırma Su, üretim ve dağıtım hacmini de genişletiyor.  

Sırma Su’yun genişleyen üretim ve dağıtım ağını kontrol etme ihtiyacı da Univera ile başarılı bir projenin temelini oluşturdu. Projeden önce manuel gerçekleştirilen depo ve sevkiyat yönetimi, birçok karışıklığa, zaman kaybına ve hatalı sevkiyatlara neden oluyordu. Bu karışıklığı önlemek için Panorama ürün ailesinden EnRoute ve StokBar ile sevkiyat optimizasyonu ve depo yönetimi için 5 fabrika ve 3 depoyu kapsayan bir proje gerçekleştirildi.
 

İhtiyaç Analizi ile Projeye Başlandı ve Neler Yapılacağı Planlandı

  • Üretim takibi
  • Ürün izlenebilirliği
  • Hammadde kontrolü
  • Müşteri ve Plasiyer kontrolü

Projeden Sonra;

Plasiyerlerin izlenebilirliği EnRoute Panorama ile sağlandı. Sırma Su artık Plasiyer rutlarını optimize şekilde planlıyor ve Plasiyerler Panorama üzerinden sipariş alıyor. Bu sayede, araç/personel iş gücü maliyetlerinde azalma sağlandı.

StokBar Panorama ile de hammadde kabulu, hammaddenin kontrollü şekilde üretime gönderilmesi ve üretim otomasyonu sonrasında da sevkiyata sorunsuz ve hızlı aktarılması sağlandı.

14. Mobil Teknolojiler Günü’nde konuşmacı olarak yer alan Sırma Su Proje Yöneticisi Murat Aydemir “Ekim 2014’te hammadde ve sevkiyat işlemleri ile başladığımız projede Univera ile birlikte çok mesai harcayarak büyük ve başarılı bir projeye imza attık. En hızlı tüketilen bu nedenle de ürün kalitemizin yanında hizmetlerimizin ve ürün bulunurluluğumuzun yüksek olması gereken bir sektörde yer alıyoruz. Panorama, bize hızlı ve doğru bilgilerle depo ve sevkiyat süreçlerini yönetme imkanı sağladı.” Diyerek, memnuniyetini dile getirdi.

14. Mobil Teknolojiler Günü, Sırma Su videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Merhaba
İlginiz için teşekkür ederiz.
Yardımcı olmak için talebiniz hakkında bilgi alabilir miyim?