Univera Logo

Turkish DO&CO Depolarında StokBar Panorama Dönemi

Türk Hava Yolları ve DO&CO firmasının ortaklığı ile Türkiye’de havayolu ikram sektörünün % 80’inini domine eden Turkish DO&CO, Dünya temsilciliklerini de Türkiye’de alınan kararlar ile yönetiyor. Dünya’da 20, Türkiye’de ise 9 lokasyonda bulunan Turkish DO&CO, Havayolu İkram Hizmetlerinin yanında, Viyana’da bir Otel ve Event Catering’i ile de dünyaca ünlü birçok etkinliğe ikram hizmeti veriyor.

Türkiye depo projesinde StokBar ile ilerlemeye karar veren DO&CO, proje öncesinde Univera Ekibi ile yoğun bir hazırlık dönemine girdi. İkram hizmetleri sektörünün hızlı depo sirkülasyonunu takip ve kontrol edebilmek için Univera ve DO&CO ekipleri birlikte çalışarak projeyi DO&CO için en uygun şekilde tasarladı.
 

İlk aşamada DO&CO’nun ERP olarak kullandığı Navision ile StokBar entegrasyonu yapıldı. Bu aşamadan sonra ilk kurulum en büyük depo olan İstanbul Turkish DO&CO Deposunda başladı.

Şu anda, ürün giriş-çıkışları, ürün lokasyonları depo içerisinde takip edilebilir hale geldi ve DO&CO’nun önem verdiği hijyen ve taze ürün konularında StokBar ile iyileştirme yapılarak, tüm depo işlemlerinin sistemli yürümesi sağlandı.

14. Mobil Teknolojiler Günü’nde konuşma yapan DO&CO Proje Müdürü Semih Yıldırım projeden memnuniyetini; “Ürün giriş çıkışının hızlı olduğu depolarımızdaki karışıklığı StokBar ile giderdik. Bunu yaparken Univera Ekibi ve kendi depo ekibimiz de bilgi ve tecrübeleriyle projeye büyük katkı sağladılar. Yaşanan birçok olaydan ders çıkararak, projeyi buna göre şekillendirdik. Depo çalışanlarımızın önerileri ile operasyonel kolaylıklar sağladık. Univera Ekibinin de daha önceki projelerden edinerek yaptıkları geliştirmeler ile hatasız ve hızlı depo yönetimi sağlayabildik. Mesela; yakın zamanda yaşadığımız bir olayı aktarayım. Kullanıcının hatası ile bir palet silindi ve StokBar  sayesinde LOG’lardan dönüp, paleti tekrar bastık. Yani StokBar Panorama ile işimizi manuel hatalardan ya da etkenlerden oluşacak sorunlara karşı korumaya aldık.” diyerek anlattı.

14. Mobil Teknolojiler Günü, DO&CO konuşmasının tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Merhaba
İlginiz için teşekkür ederiz.
Yardımcı olmak için talebiniz hakkında bilgi alabilir miyim?