Univera Logo

Türktab’ın, EnRoutePlus’tan Panorama’ya Geçişi Tamamlandı

Farklı sektörden birçok büyük firmanın uzun yıllardır kullandığı EnRoute Panorama, mobil satış dağıtım konusunda Türkiye’de lider çözüm konumunda. Özellikle geniş satış dağıtım ağına sahip firmaların, satış ve dağıtım konusunda yaşanan sorunları büyük ölçüde çözen ve daha hızlı olmalarını sağlayan EnRoute Panorama, 2013 yılı itibariyle Türktab’ın satış organizasyonunda da kullanılmaya başlandı.

Türktab satış organizasyonunda, EnRoute Panorama öncesinde uzun yıllardır yine Univera’nın çözümü olan EnRoutePlus kullanılıyordu. Türktab’ın genişleyen satış ağı, web tabanlı bir otomasyon ihtiyacını da beraberinde getirdi. Bu ihtiyaçla birlikte Panorama’ya geçiş süreci de başladı.

 

Aralık 2013’te başlayan proje, sistemin 65 distribütörde kurulması ve 400 satış temsilcisinin sahada el terminalleri ile işlemlerini yapmaya başlamasıyla Nisan 2014’te tamamlandı.

Satış ve stok verilerine hızlı ulaşmak ve doğru veriler ile çalışmanın hedeflendiği proje ile yeni teknoloji ve donanımlarla da iş performansını artırmak planlandı.

EnRoute Panorama’ya geçişle birlikte firma, sahadan anlık olarak merkeze gönderilen verilerle hızlı, el terminalleri üzerinden anında işlemi yapılan satış süreçleriyle de doğru bilgilere ulaşma imkanı buldu. Ayrıca, EnRoute Panorama’nın modüllerinden “Sayısal Harita” ile de satış temsilcilerinin harita üzerinden anlık izlenebilmesi ve rut planlarının etkili yapılabilmesi sağlandı.

Turktab tarafında Projeyi Yöneten Haldun Akın “Firmalar büyüdükçe ihtiyaçları da artıyor. Mevcut kaynaklar yetersiz kalıyor. Biz de her geçen gün satış-dağıtım ağımızı genişletiyoruz. Uzun yıllardır EnRoutePlus ile başarılı bir iş birliği yaptığımız Univera, artan ihtiyaçlarımıza web tabanlı ve modüler yapısıyla birçok işlevi olan EnRoute Panorama ile çözüm sundu. Hizmetlerinden memnun olduğumuz Univera, özellikle de proje destek ekibinin çözüm odaklı çalışması bizim için önemli unsurlardı. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, satış dağıtım sistemimizin kontrolünde Univera ile devam etme kararı aldık.” diyerek projeden memnuniyetlerini dile getirdi.  

Merhaba
İlginiz için teşekkür ederiz.
Yardımcı olmak için talebiniz hakkında bilgi alabilir miyim?