Univera Logo

Univera İş Ortaklığı Yapısına Yatırım Yaparak EMEA Bölgesine Açılıyor

Pandeminin tetikleyici gücüyle hız kazanan dijital dönüşüm, tüm dünyada yazılım teknolojilerine olan ihtiyacı artırırken, yazılımın ihracat yolculuğunu da hızlandırdı. TÜBİSAD’ın (Bilişim Sanayicileri Derneği) verilerine göre, Türk yazılım sektörü 2020’de 10 milyon TL’yi aşan BT ihracatından %82 ile en büyük payı alarak yaklaşık 9 milyon TL ihracat gerçekleştirdi. Sektörün ihracatında %67 ile Avrupa ilk sırada yer alırken onu %17 ile Ortadoğu ve Afrika izledi. Türk yazılım sektörünün ihracat faaliyetleriyle küresel dijital ekosistemdeki konumunu yükselttiğini kaydeden Univera & Univis Kanal Yöneticisi Sedat Azizoğlu, “Özellikle EMEA Bölgesi büyük bir potansiyel barındırıyor. Sektördeki ihracat artışı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika coğrafyalarını içerisine alan bölge ile %70’i buldu. Yapılan araştırmalara göre yazılım şirketlerinin %28’i Avrupa’yı, %24’ü Ortadoğu ve Afrika bölgesini önümüzdeki 5 yıl için potansiyel büyüme fırsatının olduğu bir coğrafya olarak tanımlıyor. 2004’te yenilikçi BT çözümleri geliştirmek amacıyla kurduğumuz kardeş şirketimiz Univis ile birlikte EMEA'daki faaliyetlerimizi hızlandıracağız” dedi.

Türkiye’den EMEA bölgesine know-how transferi

Geliştirdikleri Univera İş Ortağı Programı odağında Türkiye’nin yanı sıra Türk Cumhuriyetleri ve EMEA’da da yeni iş ortaklarıyla büyümeye odaklanacaklarını kaydeden Sedat Azizoğlu, “Univera’nın kurumsal teknolojilerdeki 30 yıllık tecrübesini Univis’in yenilikçi yüzüyle birleştirerek satış, servis ve lojistik iş  çözümlerimizi bölgeye kazandıracağız. Univera İş Ortağı Programı kapsamında, bölgede çözümlerimizin satışını ve kurulumunu yapan şirketlerle değer ortaklığı yapacağız. Müşterilerin ihtiyacına uygun geliştirme yapanlarla ise çözüm ortaklığı kuracağız. Yeni ortaklıklarla Türkiye’den bölgeye know-how transferi yaparak EMEA’deki faaliyetlerimizi genişleteceğiz” dedi. 

KOBİ’lerin dijital dönüşümüne kılavuzluk edecek

Univis’i Türkiye ve EMEA Bölgesi’ndeki ortaklıklarla büyüme hedeflerinde ana oyuncu olarak konumlandırdıklarına değinen Univera & Univis Kanal Yöneticisi Sedat Azizoğlu, “Kardeş şirketimiz Univis ve Univera’nın köklü tecrübesinin verdiği motivasyonla özellikle Ortadoğu bölgesinde yer alan KOBİ’lerin dijital dönüşümüne kılavuzluk edeceğiz. Bu kapsamda depo yazılım çözümümüz StockMate, mobil satış dağıtım yazılımımız WebPlus, sahadan veri toplama ve mobil ekip yönetimi sağlayan QuestMate, dijital servis yönetimi çözümümüz ServiceMate, e-fatura, e-irsaliye, e-arşiv ve e-defter gibi yasal evrakların dijitalden yönetilmesini sağladığımız Uni-Dox gibi çözümlerimizle KOBİ’leri stratejik hedeflerine ulaştıracağız. Bölgede kuracağımız ortaklıklar KOBİ’lere ulaşmamızda ve marka bilinirliğimizi artırmada bize zaman ve güç kazandıracak” ifadelerinde bulundu.

Merhaba
İlginiz için teşekkür ederiz.
Yardımcı olmak için talebiniz hakkında bilgi alabilir miyim?